• TEMEL FİZYOLOJİ -CEM SÜER

TEMEL FİZYOLOJİ -CEM SÜER

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 35,00₺

TEMEL FİZYOLOJİ - CEM SÜER
TEMEL FİZYOLOJİ  
FiZYOTERAPİ ve REHABİLİTASYON ÖĞRENCİLERİ İÇİN,
Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hemşirelik Yüksek Okulları ve Sağlık Yüksek Okulları için hazırlanmış mükemmel bir kitaptır. Büyük bir boşluğu doldurmuştur. Faydalı olması dileklerimle. 
Kitapçı Ramazan

TEMEL FİZYOLOJİ

Yunanca physis ''doğa'' ve logos ''bilim'' kelimelerinden oluşan Fizyoloji Bilimi, canlıların hücre,doku ve organlarının görevlerini ve bu görevlerin nasıl yerine getirildiğini inceleyen; bütün bir organizmanın çalışmasını konu edinen bilim dalıdır. Fizyolojinin ilgi alanına giren hiç bir hücre, doku veya organ durağan değildir; sürekli bir değişim gösterir. Aslında canlılar yaşamak için bu değişimleri göstermek zorundadır da. Çünkü canlı hücrelerin içinde bulunduğu çevrenin fiziksel ve kimyasal özellikleri sürekli değişir; ve canlı hücreler bu değişikliklere en uygu yanıtı vermek ve geliştirmek zorundadırlar. İşte bu doğa gerçeği, Fizyolojiyi moleküler düzeyden başlayarak davranışsal tepkilere kadar uzanan pek çok disiplinin temeli yapar.

Belki de Fizyoloji alanında lisans veya lisan üstü düzeyde eğitim alan öğrencilerimizden, bu alanda neden yeteri kadar Türkçe kaynak yok yakınmasını yıllardır duyuyorum. Üstelik zaman zaman öğrencilerimizin Fizyoloji’yi anlamada çektikleri zorlukların temelinde saf ve temel bilgiye ulaşmada yaşadıkları zorluklar olduğunu da gözlemliyorum. Elinizde bulunan Temel Fizyoloji, canlı hücre, doku ve sistemlerin normal koşullar altındaki davranışını inceleyen Fizyoloji bilimine temel bir yaklaşımla yazılmıştır. İlk baskısını okuyan meslektaşlarımız ve öğrencilerimiz, Temel Fizyoloji’yi, ucu-bucağı olmayan bu alana bir temel teşkil edebilecek nitelikte buldular. Gerçekten kitabın yazarları yılların bilgi birikimini süzerek temele ve basite indirgediler ve akıcı bir dille anlattılar. Bu kapsamda Temel Fizyoloji kitabı, Türkçe olarak yazılan ve tüm fizyoloji konularını kapsayan nadir kitaplardan biri olmuştur. Lisans ve lisansüstü eğitim alan öğrencilere temel bir kaynak ve Tıp eğitimi alan öğrencilere yardımcı bir kaynak olması bizi sevindirmiştir. 

Kısa sürede tükenen ilk baskıdan sonra, içeriği biraz daha zenginleştirerek ama detay bilgiden de kaçınarak yeniden düzenledik. Yeni baskının da temel fizyoloji bilgisini en basit anlatımla yalın bir şekilde okuyucuya sunacağını düşünüyorum.  

Üçüncü baskı vesilesiyle, kitabın oluşmasına büyük katkı sağlayan tüm yazarlara (ve onları yetiştiren hocalarına), bize yol gösteren soru ve önerileri nedeni ile öğrencilerimize teşekkür etmek isterim. Bu baskının da ilki gibi, temel fizyoloji bilgisinin kavranmasında yol gösterici olması dileği ile...

Cem Süer

Editör

TEMEL FİZYOLOJİ
Resimleri orjinal boyutlarında görmek için küçük resimlerin üzerini tıklayınız.

Benzer Ürünler

Temel Fizyoloji

Temel Fizyoloji

35,00₺