• Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliğinin Temelleri

Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliğinin Temelleri

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: MKS822606423
  • Stok Durumu: 2-3 Gün
  • 0,00₺

Psikiyatri Hemşireliği, son yıllarda tüm dünyada ve Türkiye’de ciddi bir ivme kazanmış, çok sayıda uzman yetiştirilmiş ve yetiştirmeye de devam edilmekte olan bir uzmanlık alanıdır.

Bu alanda klinik uygulamalara ve hasta bakımının kalitesinin artmasına da önemli ölçüde katkı verilmektedir. Uygulamalara temel oluşturacak bilimsel bilginin, güncel teorik bilgiyi destekleyecek kanıta dayalı uygulama örnekleri ile güçlendirilmiş olması gerekir.

Bu donanıma sahip olduğunu düşündüğümüz, dünyada yaygın biçimde kullanılan Mary Townsend’ın ‘‘Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliğinin Temelleri: Kanıta Dayalı Uygulama ve Bakım Kavramları’’ kitabı, hemşirelik uygulamalarının yanı sıra, özellikle psikiyatrik bozuklukların biyolojik boyutuna da ağırlık vermesi bakımından psikiyatri hemşireliği alanında kullanılan diğer değerli kitaplardan farklılık göstermektedir.

Lisans, yüksek lisans, doktora eğitimleri ve klinik uygulamalara rehber olabileceği düşüncesi ile DSM-5 sınıflamasını da içeren bu güncel eseri Türkçeye çevrilerek alana kazandırdığımız için mutluyuz. Editörler olarak kitabın dilimize çevrilmesinde emeği geçen kıymetli meslektaşlarımıza teşekkür eder; alanda çalışan hemşirelere ve öğrencilere yararlı olmasını dileriz. 

ISBN9786059942416
Basım Yılı2016
Basım Sayısı6. Basım
Sayfa Sayısı932
Kitap DiliTürkçe
Çeviri EditörüDoç. Dr. Celale Tangül ÖZCAN, Doç. Dr. Nermin GÜRHAN
Editör(ler)Mary C. Townsend
Ebat "cm"21,5*27,5 karton kapak
BISACMED058180